ЦСКА спря серията на Локомотив 2020 от 17 поредни победи в ББЛ А група

(сн. ББЛ)
19-04-2021 22:01 | BGbasket.com

Локомотив 2020 направи грешна стъпка в борбата за първото място в редовния сезон на регион Запад в ББЛ А група. След серията от 17 поредни победи тази вечер тимът претърпя първа загуба в шампионата за календарната година, след като отстъпи на намиращия се в подем тим на ЦСКА със 75:100. Двубоят се проведе в столичната зала „Триадица“.

„Червените“ доминираха сериозно под коша, където овладяха 73 борби срещу 37 за съперника, а освен това и вкараха повече тройки – 11 срещу 3.

След тази среща баскетболистите на Христо Ценов остават на петата позиция във временното класиране с баланс 14-12. Тимът на Георги Младенов пък засега е лидер с 22-3, но преките му конкуренти за върха Спортист Своге (22-2) и Хебър (21-3) са с мач по-малко.

Армейците заиграха по-добре в подкошието още в началото, което им осигури повече възможности да бележат от втори шанс. Почти през цялата първа четвърт те поддържаха аванс от няколко точки, но без да успеят да се откъснат в резултата. В края на частта обаче настъпи подем в играта на Локомотив 2020, който направи серия от 9:0 и след десет минути игра обърна за 23:19. Преднината на тима достигна 6 точки в началото на втория период, но малко след това ЦСКА си върна водачеството и на почивката бе напред с 42:36.

Минути след старта на второто полувреме авансът на „червените“ за първи път стана двуцифрен при 58:47. Те продължиха да увеличават преднината си, а преди последната четвърт разликата в тяхна полза бе и най-голямата в мача до момента – 76:56. Не липсваха обаче и напрегнати моменти, като Локомотив 2020 получи серия от технически нарушения в тази част, в резултат на които за кратко и мачът бе прекъснат в края й, а старши треньорът на тима Георги Младенов бе изгонен. Последната част бе сравнително равностойна, като ЦСКА нямаше проблем да поддържа аванса си и да спечели убедително.

Виктор Маргаритов бе най-резултатен за победителите с 25 точки (6 тройки). Филип Каменов се отчете с 22 точки и 14 борби, Димитър Генов записа 14 точки и 7 борби, Асен Попов има 12 точки и 10 борби, а Николай Петков добави 10 точки.

За Локомотив 2020, които отново бяха без основни състезатели като Васил Михайлов и Станислав Славейков, 26 точки реализира Самуел Франсис, а с 24 е Милен Дудев.