Бавни и яростни удари Берое -2 за победа №14 в ББЛ А група

(сн. ББЛ)
18-04-2021 19:57 | BGbasket.com

В дербито на върха в обединения регион Център + Юг лидерът Бавни и яростни надви съставения от юноши Берое -2 на негов терен с 89:79 след куп размени на водачеството и силен финален щурм.

Двубоят започна много оспорвано, но и с доста грешки, а след първите десет минути баскетболистите от Плевен поведоха с 22:17. През втория период преднината им достигна 12 точки, но те обаче така и не успяваха да се разпишат от тройката. Много бързо съперникът им стигна до пълен обрат, като на почивката се оттегли при 44:39 в своя полза. Авансът на старозагорският тим също стана двуцифрен след паузата, но преди заключителната четвърт Бавни и яростни намали за 59:66. Именно там настъпи срив в играта на беройци. Те вкараха 13 точки за цялата последна част и допуснаха 30 от съперника, с което загубиха мача.

Максим Генов завърши с 29 точки и 10 борби за победителите, Цветан Тодоров записа 24 точки, но направи и 8 грешки. С 14 точки е Христо Ангелов, дабъл-дабъл от 12 точки и 16 борби има Виктор Георгиев. За Берое Калоян Колчев бе най-резултатен с 23 точки, по 16 имат Михаил Комбаков (12 борби, 8 асистенции и 9 грешки), с 11 точки е Дамян Минков.

Ямбол -2 записа безпроблемна победа срещу Чардафон Орловец със 122:74. Огромна разлика от 23 точки се оформи още през първата част, след което методично ямболии продължиха да увеличават аванса си до края на мача. Георги Герганов записа 28 точки, 7 борби и 5 асистенции за успеха, 27 точки и 14 борби добави Златомир Дончев, а с 24 плюс 8 се отчете Ярослав Никонов. За Чардафон 19 точки отбеляза Андреан Деков, а 12 – Цветомир Минев.

Отличен обрат и победа срещу Локомотив Г.О. със 72:63 записа отборът на Перущица. След като изоставаше с 10 точки на почивката, тимът направи отлична трета част, която спечели с 26:12, за да обърне резултата, след което спечели и последната, подпечатвайки победата. Петър Изевков регистрира 27 точки за успеха, а с 23 плюс 11 борби се включи Георги Марински. За Локомотив Радостин Папазов завърши с 23 точки, а Пеньо Нацкин добави 16 точки и 17 борби.

В четвъртия мач от региона днес убедителен успех записа вторият отбор на Академик Пловдив, който се наложи над Чавдар Троян с 86:54. Отлично начало и преднина от 18 точки след първата част помогна на пловдивчани да наложат темпото си и да не изпуснат контрола до края на срещата. Кръстомир Михов направи дабъл дабъл от 21 точки и 12 борби за победителите, а 14 плюс 11 регистрира Стилиян Батинков. За Чавдар, който се със състав от осем състезатели, 27 точки вкара Камен Пенчев, а 17 плюс 10 борби записа Габриел Йонков.

До момента Бавни и яростни е с 14 победи и 3 загуги, следван в четворката от Ямбол -2 (11-2), Несебър (11-3) и Берое -2 (11-4).