ДеРоузан удари Далас в последната секунда

12-04-2021 10:21 | BGbasket.com

ДеМар ДеРоузан реализира кош с 0.5 секунди до сирената за победата на своя Сан Антонио Спърс над Далас Маверикс в дерби от дивизия Югозапад на Западната конференция. "Шпорите" се наложиха със 119:117.

Мачът бе изключително оспорван от самото начало, като разликата в нито един момент не мина 10 точки. Въпреки че водеше с 9 в последната четвърт, Сан Антонио допусна изравняване в заключителните моменти. ДеРоузан все пак донесе успеха в редовното време с решаващ шут.

Той бе и най-резултатен с 33 точки, Дежонте Мъри добави 25. За Маверикс Кристапс Порзингис отбеляза 31 с 15 борби, Лука Дончич се отчете с 29.

Милуоки се наложи над Орландо със 124:87 с лекота, след 21 точки на Крис Мидълтън, 16 и 10 борби от Боби Портис и 13 точки на Брин Форбс. От състава на Орландо Мо Бамба реализира 21.

Фамозна четвърта четвърт донесе разгром на Бостън над Денвър със 105:87. В нея Селтикс направи серия от 31-3 и тотално матира съперника, въпреки трипъл-дабъл на Никола Йокич.

Сърбинът завърши със 17 точки, 10 борби и 11 асистенции. Майкъл Портър записа 22 точки и 11 борби.

За Бостън Джейсън Тейтъм приключи с 28 точки и 10 борби.

Бостън сложи край и на серия от 8 поредни победи за Денвър.