Академик Пловдив завърши със загуба втория етап в Балканската лига

08-04-2021 22:14 | BGbasket.com

Академик Пловдив завърши със загуба втория етап от Балканската лига. В последния мач от тази фаза на турнира, баскетболистите на Йордан Янков отстъпиха на Апоел Холон със 70:97 на свой терен.

След този успех израелският тим спечели група G с пълен актив четири победи, докато българският е втори с баланс 2-2, но и двата отбора вече си бяха осигурили място във Финалната четворка. Останалите участници в нея са другият роден представител Берое и Галил Гилбоа.

Гостите взеха инициативата още в самото начало и след десет минути игра водеха с 26:17. Въпреки силните изяви на Тони Гуджино, израелският тим продължи да трупа разлика и на почивката бе напред с 50:36.

След паузата разликата в полза на Апоел Холон продължи да расте и преди заключителната четвърт тимът водеше със 74:54. В оставащото време гостите нямаха проблем да поддържат солидна разлика и дори да спечелят още по-убедително.

Нейт Сестина бе най-резултатен за победителите с 22 точки, Максим Де Зеу има 12.

За Академик над всички бе Тони Гуджино с 18 точки, Васил Бачев отбеляза 10.