Левски Лукойл вкара 116 точки в Плевен

04-04-2021 19:38 | BGbasket.com

След като спечели доста драматично последните си три мача в Националната баскетболна лига, днес Левски Лукойл постигна убедителен успех в Плевен, побеждавайки Спартак със 116:84. Гостите водеха през цялото време, като най-сериозното им предимство бе в подкошието, където те отбелязаха 80 от точките си за 71% и направиха по-малко грешки (7 срещу 20).

В тази среща, освен контузения Асен Великов, тимът от София отново бе без Венцислав Петков и Герасим Николов. В игра за домакините пък не се появиха Венелин Христов и Цветослав Острев.

Победата бе 19-а за Левски Лукойл, който има и четири загуби и остава втори във временното класиране, а в сряда приема Балкан в зала „Универсиада“. Спартак пък е осми с баланс 4-16, като ще гостува на Академик Пловдив.

Гостите започнаха много силно мача и поведоха с 11:2. Съперникът им обаче отвърна с най-силното си оръжие – стрелбата от далечно разстояние, и след четири поредни тройки се доближи само на точка – 14:15. Въпреки това обаче, баскетболистите на Александър Дяковски отстъпваха сериозно в подкошието и след първата четвърт Левски Лукойл се откъсна с 35:19, след като 29 от точките му бяха дело на Данило Тасич, Чавдар Костов и Христо Захариев.

Високата резултатност продължи и през втория период. Съставът на Константин Папазов задържа високата си успеваемост при стрелбата от игра. Разликата така и не падна под 15 точки, а на почивката столичният тим бе напред с 61:39.

Темпото се запази и след паузата. Преднината на Левски Лукойл достигна 29 точки, а преди последната част отборът водеше с 88:64.

Границата от 100 точки бе мината още в началото на заключителната четвърт, която гостите започнаха със серия от 14:2, като до края направи победата си още по-изразителна.

Рейкуон Мичъл бе най-резултатен за победителите с 20 точки и 8 асистенции. Данило Тасич се отчете с 19 точки и 10 борби, Чавдар Костов има 18 точки, с 16 са Христо Захариев и Кийт Бенсън.

За Спартак Ивко Ивков реализира 17 точки, по 14 имат Мартин Маринов (4 тройки) и Николай Маринов. Димитър Маринчешки отбеляза 13 точки, 12 има Тодор Тодоров.