Спортист Своге с още един убедителен успех в ББЛ А група

(сн. ББЛ)
04-03-2021 23:03 | BGbasket.com

Спортист 1959 Своге записа най-категоричния си успех от началото на сезона в западния регион на ББЛ А група. Опитният тим очаквано не срещна затруднения срещу по-младия състав на Шампион 2006 и го победи със 106:48 в двубой, изигран късно тази вечер в столичната зала „Триадица“.

След тази среща тимът от Своге вече е с баланс 17-1 в шампионата, докато отборът от София е с 3-16.

Близо четири минути след старта Шампион 2006 не успяваше да отбележи кош, което позволи на съперника му да вкара 13 безответни точки и след първата част да води с 23:10. Въпреки че едва двама баскетболисти на столичния тим се бяха разписали в началото, вторият период бе с доста по-висока резултатност. Спортист обаче продължи да владее инициативата и на почивката бе напред с 55:31.

Ситуацията не се промени и след паузата. Преднината на отбора от Своге продължи да расте и преди последната четвърт тя бе най-голямата до момента при 82:41. Шампион 2006 вкара едва 7 точки през заключителните минути и така разликата до края стана още по-голяма.

Борис Матраков бе над всички за победителите с 23 точки и 10 борби. Лъчезар Радев отбеляза 16 точки, по 13 имат Васил Голов и Дамян Стоянов (8 борби), а 10 точки добави Мартин Николов.

Заради контузия за столичния тим не игра един от основните състезатели – Константин Паисиев, а в негово отсъствие с дабъл-дабъл от 19 точки и 14 борби завърши Мартин Тодоров.