НСА излъга Енигма Фойерверк след продължение

(сн. ББЛ)
02-03-2021 22:14 | BGbasket.com

НСА записа трета поредна победа в западния регион на ББЛ А група. В среща, изиграна тази вечер в столичната зала „Триадица“, тимът се наложи над Енигма Фойерверк с 82:76, след като навакса двуцифрено изоставане в хода на срещата и след това спечели след продължение.

Победата бе общо 13-а за НСА от началото на сезона. Отборът има още 6 загуби и запазва четвъртата си позиция във временното класиране, докато днешният му съперник вече е с баланс 10-7.

Срещата започна много оспорвано, като разликата така и не надвиши 3-4 точки за цялата първа четвърт. Воден от силно стартиралия Виктор Германов, след десет минути игра тимът Енигма Фойерверк взе леко предимство при 16:14. Нито един от двата отбора обаче не успя да се разпише от тройката, което обяснява и ниската резултатност в началото.

Баскетболистите на Георги Давидов поддържаха аванс от няколко точки през втория период, а на почивката водеха с 34:27 – най-голямата разлика в тяхна полза до момента.

След паузата за кратко преднината на символичните гости в мача стана двуцифрена, но като цяло играта бе много равностойна и преди последната четвърт разликата от 7 точки се запази при 49:42.

НСА обаче започна решителната част със серия от 9:0 и стигна до пълен обрат, като четири минути и половина съперникът му не успяваше да се разпише. Последваха няколко размени на водачеството, а при близо 2 секунди преди сирената тимът на Явор Аспарухов отново излезе напред при 66:64 след тройка на Георги Дамянов. Енигма Фойерверк обаче успя да прати мача в продължение, след като кош на Христо Гатев бе зачетен в самия край.

В средата на добавеното време резултатът отново бе равен – 73:73, но след това НСА завърши мача със серия от 9:3 и така си осигури успеха.

Мартин Петров бе най-резултатен за победителите с 27 точки, като овладя и 7 борби. Виктор Серафимов е с 20 точки, 6 борби и 7 асистенции, 13 точки и 8 борби добави Мартин Мандалски, а силно се включи и Даниел Милчев с 6 точки и 12 борби.

За Енигма Фойерверк Виктор Германов вкара 20 точки, дабъл-дабъл от 18 точки и 15 борби има Христо Гатев, Петър Загоров се отчете с 13 точки и 9 борби, Румен Цанков отбеляза 11 точки, а 10 добави Мартин Славов.