Правец с драматичен успех, убедителни Локо 2020, Славия и Своге

(сн. ББЛ)
28-02-2021 19:38 | BGbasket.com

Правец записа драматичен успех в най-оспорвания мач от западния регион на ББЛ А група, изигран днес в столичната зала „Сейнт Джордж“. Тимът се наложи над Фаб Файв със 71:65, а победи днес записаха още Локомотив 2020, Славия и Спортист 1959 Своге.

В първия мач за деня един от лидерите Локомотив 2020 надви убедително Локомотив София със 109:57. Единствено втората част на срещата бе сравнително равностойна, а през останалото време баскетболистите на Георги Младенов владееха инициативата.

Васил Михайлов бе над всички за успеха с 26 точки и 21 борби. Милен Дудев се отчете със 17 точки и 8 асистенции, Самуел Франсис вкара 16 точки, с 13 е Кристиян Ставрев, по 12 имат Антон Диков и Станислав Славейков (7 борби), а 11 точки добави Калоян Панчев. За съперника Димитър Петров завърши с 22 точки и 8 борби, а Радослав Колев се отчете с 11 точки и 8 борби.

Правец записа трудна победа срещу Фаб Файв със 71:65. Срещата премина през много обрати, като до последно победителят не бе ясен.

Николай Иванов бе най-резултатен за победителите с 20 точки. По 14 отбелязаха Тодор Колев и Данаил Христов. Силно се включи и Павлин Ганчев с 8 точки и 21 борби. Мартин Горунов записа дабъл-дабъл за съперника от 16 точки и 14 борби, Александър-Марко Милър вкара 15 точки, 11 има Камен Атанасов, а с 9 и 11 борби е Павел Теофилов.

Славия също постигна успех днес, като се наложи над Шампион 2006 с 88:67. „Белите“ водеха през целия мач, като още в началото на второто полувреме разликата надхвърли 20 точки. Съперникът им успя да свали само на 5, но Славия успя да спечели убедително.

Кристиян Георгиев вкара 24 точки за успеха, с впечатляващ трипъл-дабъл от 22 точки, 13 асистенции и 11 откраднати топки е Денис Петков, а с 19 точки и 7 асистенции е Слав Георгиев. За Шампион 2006 Мартин Тодоров завърши с 18 точки и 10 борби.

В последния мач за деня един от лидерите Спортист не срещна никакви затруднения срещу Атлетик и го победи със 111:62. Тимът от Своге дръпна с 63:30 още на почивката, като до края продължи да увеличава преднината си.

Борис Матраков завърши с 25 точки и 9 борби за победителите, с дабъл-дабъл са Джими Хънт (21 точки и 10 асистенции), Симеон Ценов (20 точки и 11 борби) и Иван Тилев (11 точки и 11 борби), а по 11 точки добавиха още Васил Голов и Мартин Николов. Александър Димитров вкара 15 точки за Атлетик, с 10 е Радослав Йорданов.