Отличен старт за Берое във втората фаза на Балканската лига

(Сн: balkanleague.net)
24-02-2021 22:10 | BGbasket.com

Берое си тръгна с важен успех от Скопие след 87:83 срещу ТФТ, в първи двубой от втората фаза на Балканската лига.

В група F е и израелският Галил Гилбоа.

Двубоят бе много оспорван и интересен и се реши буквално в последните минути. В тях Берое успя да удържи напора на домакините, които изравниха резултата, и взеха успеха.

На 8 март старозагорци приемат Галил Гилбоа, а два дни по-късно израелците играят и в Скопие.

ТФТ стартира силно и вкара първите девет точки в мача, а скоро увеличи аванса си до двуцифрен такъв и стигна до 15.

Берое обаче отговори с отлична серия и скъси само до пет точки до края на първата част. Във втория период българският състав подобри сериозно представянето си и това се отрази бързо на резултата. След серия от 9-0 Берое поведе за първи път в мача, но домакините също отговориха, преди страхотна поредица на старозагорци да затвори полувремето в тяхна полза.

ТФТ се върна в мача веднага след почивката и направи 10 безответни точки. Оттам битката бе много напрегната и кош за кош.

Тройка на Брейди Роуз прати Берое в последната част с малка преднина. И в четвъртата част борбата продължи, но две поредни тройки отвориха разлика и повече гостите не погледнаха назад.

Седариан Райнс не игра за Берое и тимът разчиташе на осем баскетболисти. Джими Гавин завърши с 18 точки и 6 асистенции. По 14 отбелязаха Николай Стоянов и Станислав Ваклинов, който записа и 13 борби. Новото попълнение Кей Джей Фейджин вкара 11.