Черно море Одесос обърна Академик за първата си победа през сезона

24-01-2021 15:49 | BGbasket.com

Черно море Одесос записа първа победа в женската А група през този сезон. На свой терен в зала „Христо Борисов“ тимът се наложи над Академик Пловдив с 93:81. Двата тима си размениха по едно полувреме, но след по-силни финални минути домакините измъкнаха успеха.

Гостите спечелиха борбата под коша (54 срещу 38), като вкараха и 12 тройки срещу 6 за опонента си. Решаващ обаче се оказа броят на грешките. Академик сбърка 39 пъти, което позволи на домакините да откраднат повече топки и да отбележат 38 точки само от тези грешки.

След този двубой Черно море е с баланс 1-8, докато Академик е с 1-9. До края на първия етап от А група остава още един мач, в който варненският тим трябва да приеме Славия. След това отборите се разделят на две тройки, като в първата за Монтана 2003, Берое Стара Загора и Славия, а във втората – Шампион 2006, Академик Пловдив и Черно море Одесос.

Срещата започна с много висока резултатност. Баскетболистките на Венци Гечев имаха леко предимство в началните минути, но след това съперникът им взе инициативата и след първата част водеше с 28:24.

Гостите правеха много грешки, но имаха много висока успеваемост от далечно разстояние и предимство в подкошието, като на почивката авансът им вече бе двуцифрен – 51:38.

Домакините обаче показаха съвсем различно лице след паузата и започнаха да топят разликата. На два пъти те успяваха да изравнят, но преди заключителната четвърт тимът на Елена Петрова все още имаше малка преднина при 67:64.

Четири минути и половина преди края обаче варненки стигнаха до пълен обрат при 73:72, като успяха да удържат водачеството си до края и да спечелят мача.

Страхотен мач за победителите изигра Зехра Салим, която завърши с 43 точки, 10 борби и 8 откраднати топки. Магдалена Маринова се отчете със 17 точки и 9 борби, а 11 точки има Паолина Гочева.

За Академик най-резултатни с по 24 точки бяха Диляра Четинова (6 борби и 7 асистенции) и Анна Римпова (16 борби), а 14 точки добави Мария Георгиева.