Ямбол -3 детронира носителя на Купата на ББЛ, полуфинал и за Локомотив 2020

(сн. ББЛ)
16-01-2021 15:57 | BGbasket.com

Ямбол -3 поднесе изненадата на старта на четвъртфиналите в турнира за Купата на ББЛ. На свой терен в зала „Диана“ отборът на домакините надви миналогодишния носител на трофея и един от най-постоянно представящите се отбори през този сезон Хебър с 90:84. На полуфиналите Ямбол -3 ще играе с Локомотив 2020, който отстрани Политехника след успех с 98:82.

След много висока резултатност в началото на първия мач, Хебър поведе с 27:23 след десет минути игра. Именно втората част обаче се оказа и преломна в срещата. Ямбол -3 лимитира съперника си едва до 9 точки и на почивката вече бе напред с 55:36. След паузата гостите от Пазарджик опитаха да обърнат развоя на срещата, като постепенно заличаваха от пасива си и 27 секунди преди края се доближиха само на 3 точки, но домакините удържаха водачеството си и спечелиха.

17-годишният Георги Герганов бе над всички за победителите с 29 точки, 5 борби, 5 асистенции и 7 откраднати топки. Пламен Илиев завърши със 17 точки, 14 има Стилиян Иванов, а с 13 е Евгени Иванов.

За Хебър с дабъл-дабъл от 23 точки и 13 борби завърши Юлий Арабаджийски, Веселин Веселинов добави 19 точки, 10 има Георги Бързаков.

В другия мач Локомотив 2020 взе инициативата още на старта и след първата част дръпна с 30:14. Политехника заигра малко по-добре през втория период и на почивката намали изоставането си за 37:44. След паузата преднината на Локо достигна 14 точки, а преди последната четвърт тимът бе напред със 71:59, като в оставащото време поддържаше аванса си и нямаше проблем да спечели.

Станислав Славейков записа 27 точки и 14 борби за победителите, с дабъл-дабъл е и Васил Михайлов – 19 точки и 16 борби. Антон Диков наниза 14 точки, Милен Дудев има 12 и 9 асистенции, а с 10 точки е Самуел Франсис.

За Политехника Омар Ел-Аюби завърши с 21 точки и 16 борби, Найден Найденов отбеляза 20 точки, а 15 има Георги Михайлов.