Експериментален Берое не срещна затруднения във Варна

11-01-2021 15:45 | BGbasket.com

Берое Стара Загора записа рутинна победа в женската А група. Въпреки че бе без основния си състав и в групата бяха основно по-млади момичета, тимът се наложи убедително над девойките на Черно море Одесос с 93:62. Срещата се проведе днес в зала „Христо Борисов“ във Варна.

Берое завършва първия етап от шампионата с баланс 9-1, с колкото е и основният му конкурент Монтана 2003. Двата тима си размениха по една победа с 15 точки, но баскетболистките на Стефан Михайлов са начело в класирането заради минимално предимство при головата разлика – 469 срещу 466.

Загубата бе седма за Черно море Одесос, който има още три отложени мача от първата фаза.

Баскетболистките на Таня Гатева поведоха от самото начало и до края не изпуснаха аванса си. След десет минути игра те водеха с 25:11, като втората част се разви идентично и на почивката вече бяха напред  с 50:24. Разликата в тяхна полза достигна 33 точки преди решителните десет минути, като единствено последната част бе равностойна, но без това да промени нещо в мача.

Берое Стара Загора имаше предимство по всички показатели, като съперникът му направи и двойно повече грешки – 34 срещу 17.

С по 19 точки за победителите завършиха Яна Карамфилова (7 борби) и Петя Бояджиева. Деана Стояновска вкара 13, с 11 е Татяна Аврамова, а 10 добави Златка Маданкова.

За варненки Зехра Салим записа дабъл-дабъл от 21 точки и 17 борби, а 11 точки отбеляза Магдалена Маринова.