Берое взе победа №5 срещу Спартак с 15 тройки

05-01-2021 18:45 | BGbasket.com

Берое постигна петата си победа за сезона и вече е с положителен актив, след успех над Спартак Плевен с 91:79.

И двата отбора показаха атакуващите си амбиции още в първата четвърт, в която си вкараха общо 53 точки. Берое се възползва от по-статичната отбрана на съперника и вкара 33 от тях, за да вземе нелош аванс след 10 минути игра. Тези 13 точки преднина се оказаха и ключови за по-нататъшния ход на срещата.

Следващите четвъртини бяха съвсем равностойни, като Спартак успя на няколко пъти да свали изоставането си под 10 точки, но така и не стигна до шанс за обрат.

И преди финалната четвъртина отново Берое водеше с двуцифрена разлика, а силното ѝ начало донесе и най-голямата дистанция в мача от 19 точки. Някъде там 5-6 минути преди сирената, всичко изглеждаше вече ясно, макар че Спартак не се отказваше да атакува.

И Берое, и Спартак завършиха с отлични проценти на реализация на атаките, но старозагорци нанизаха страхотни 15 тройки от 24 опита или 62%.

Джими Гавин и Брейди Роуз завършиха с по 16 точки, Ники Стоянов добави 14, а Павел Маринов - 12.

Димитър Маринчешки записа дабъл-дабъл от 18 точки и 13 борби. Любен Пасков се включи с 16 точки и 9 борби за Спартак.