Три отбора продължават без загуба в западната ББЛ А група

(сн. ББЛ)
29-11-2020 19:56 | BGbasket.com

Три отбора продължават без загуба в западния регион на ББЛ А група. След изиграните днес мачове в „Арена Ботевград“ непобедени остават Хебър, Енигма Фойерверк и Спортист Своге, а победа днес записа и Локомотив София.

В първия мач за деня Енигма Фойерверк се наложи над Славия с 82:66, след като водеше почти през целия мач, а голямата разлика се получи едва в последните няколко минути.

Христо Гатев бе над всички за победителите с 26 точки и 16 борби. Мартин Славов се отчете със 17 точки и 7 борби, а Петър Загоров добави 16 точки и 9 борби. За „белите“ Кристиян Георгиев записа 26 точки и 8 борби, а Николай Стефанов вкара 12 точки.

Далеч по-убедителна бе победата на Хебър над Политехника с 98:50. Тимът от Пазарджик изигра много силни първи три части, след които водеше с 83:31, като в третия период съперникът му отбеляза едва 2 точки. Политехника спечели последната част, но без възможност да обърне развоя на срещата.

Георги Кръстев бе най-резултатен за победителите с 22 точки, близо до трипъл-дабъл от 21 точки, 10 борби и 8 асистенции остана Георги Бързаков. Веселин Веселинов се отчете с 18 точки, а 11 точки и 8 борби има Юлий Арабаджийски. За Политехника с 13 точки и 7 борби завърши Боби Петров, 12 точки добави Йордан Георгиев.

В друга среща Локомотив София надви Микс с 98:78, след като водеше почти през целия мач. Ключова обаче се оказа последната четвърт, в която отборът на Христо Гяюров владееше инициативата и така натрупа солиден аванс до края.

По 15 точки за победителите вкараха Иван Тилев (10 борби), Михаил Капитанов (7 асистенции и Даниел Запрянов. Виталий Телчаров отбеляза 14 точки, по 13 добавиха Асен Попов (9 борби) и Радослав Колев (10 борби), а Мартин Златков реализира 10 точки. За Микс най-резултатен с 21 точки бе Пламен Дончев, Александър Йонов има 15, а с 14 е Матей Митев.

В най-оспорвания двубой Спортист измъкна успеха срещу Балкан -2 със 79:73 след продължение, като през целия мач домакините на турнира играха само с петима състезатели. Тимът от Своге поведе с двуцифрен аванс след няколко минути игра, но на почивката „зелените“ вече бяха напред с 35:33. Играта бе оспорвана и след паузата, а преди заключителната четвърт Балкан -2 водеше с 5 точки. В средата на решителния период Спортист направи пълен обрат. Последваха размени на водачеството, като двата тима не успяха да се победят и се стигна до добавени пет минути, където гостите успяха да спечелят срещата.

Дамян Стоянов завърши с 26 точки и 12 борби за победителите, Джими Хънт реализира 20 точки, 10 и 8 борби има Симеон Ценов. За Балкан -2 над всички с 28 точки и 11 борби бе Марин Маринов, Мариян Хубанов наниза 21 точки, със 17 е Николай Иванов, а 15 борби овладя Петко Петков.