Бавни и яростни продължава без грешка, обрат за Чавдар Троян

(сн. ББЛ)
22-11-2020 19:41 | BGbasket.com

Бавни и яростни продължава без загуба в регион център на ББЛ А група. В среща, изиграна в Габрово, тимът се наложи убедително над Чардафон Орловец с 85:47 след много стабилни изяви в подкошието. В другия мач днес в Троян Чавдар победи над последния Локомотив Горна Оряховица с 91:77 след обрат в последната част.

В първия мач за деня тимът от Плевен поведе от самото начало и нито веднъж не изпусна водачеството си. Символичните домакини с мача излязоха напред с 21:13 след десет минути игра, а на почивката вече водеха с 40:17. След равностойна трета четвърт, Бавни и яростни качи разликата над 30 точки в края и спечели убедително.

Дабъл-дабъл за победителите записаха Георги Кръстев (23 точки и 11 борби) и Венцислав Георгиев (17 точки и 15 борби). Денислав Трифонов вкара 12 точки, а с 10 е Петьо Колев.

За съперника по 8 точки отбелязаха Андреан Деков, Христо Саркизов и Иван Монев.

В другата среща Локомотив дръпна с 25:17 след десет минути игра, но на почивката баскетболистите на Лъчезар Диков намалиха пасива си до 5 точки. На няколко пъти Чавдар стига до равенството след паузата, но преди последната четвърт съперникът му отново бе напред с 63:61. В началото на последната част се стигна и до пълен обрат, като тимът от Троян продължи да увеличава аванса си и дори спечели убедително.

Камен Пенчев бе в основата на успеха, като завърши с 42 точки и 7 борби. Габриел Йонков добави 19 точки.

За Локомотив над всички с 36 точки бе Радостин Папазов. Тони Прокопиев се отчете с 12 точки, 11 има Фурууа Брендакс записа 11 точки и 9 борби, а Георги Архитев вкара 10 точки.