Доминация под коша и победа за Ямбол-2 в тийн-дерби от ББЛ Юг

31-10-2020 15:00 | BGbasket.com

Ямбол-2 се утвърди като едноличен лидер в ББЛ А група - Юг, след четвърта поредна победа. В Перущица момчетата на Стойо Чолаков се наложиха над Академик Пловдив-2 със 105:83. В трети от четирите си мача дотук те минават и кота 100, а днес бяха и без един от основните си играчи Николай Нинов, който лекува лека травма.

Първото полувреме на двубоя бе много интересно, динамично и равностойно, но се видя предимството на Ямбол под коша.

Марио Боянов държеше Академик наравно с противника с 21 точки до почивката. Двата тима си размениха водачеството, но Ямбол бе напред в паузата с 50:46.

Второто полувреме мина доста едностранчиво, като Ямбол увеличаваше прогресивно аванса си, а Академик зачести с грешките.

Златомир Дончев диктуваше събитията в правоъгълника, а Ямбол взе огромен брой борби в нападение, срещу една-единствена за пловдивчани. Повече от половината точки за победителите бяха реализирани отдолу.

Цялата стартова петица на Ямбол завърши с 13 и повече точки, а Дончев имаше 31 и 10 борби, с 6 асистенции и четири откраднати топки на сметката си. Само една асистенция раздели Георги Герганов от трипъл-дабъл - 18 точки, 11 борби, 9 асистенции, плюс 6 откраднати топки. Ямбол направи и само 13 грешки, обусловано и от повечето опит на тима и основните му състезатели.

Марио Боянов записа 33 точки и 9 борби за пълни 40 минути, но и 10 грешки. Йоанис Кикрилис вкара 19, с 8 асистенции, а 14 записа Кръстомир Михов, който също се размина с трипъл-дабъл - 12 борби и 9 асистенции.