Една част стигна на Монтана в дербито срещу Берое

31-10-2020 15:44 | BGbasket.com

Монтана 2003 спечели първото дерби за сезона срещу Берое. В среща, изиграна днес в Стара Загора, тимът на Стефан Михайлов се наложи над своя съперник с 80:65 най-вече след силна трета четвърт, в която се получи и разликата. Извън групата на гостите бе една от чужденките Изабела Рамона.

Най-сериозното предимство за победителите бе при стрелбата (46% срещу 33%) и при борбите (45 срещу 32).

След този двубой Монтана 2003 остава едноличен лидер в класирането с четири победи, докато поражението бе първо за състава на Таня Гатева, който има и два успеха.

В началните минути двата отбора оправдаха очакванията за оспорван двубой, като играта бе много изравнена и с постоянни размени на водачеството. Разликата така и не надхвърли 4 точки, а след първата част резултатът отново бе равен – 21:21.

Гостите взеха инициативата през втория период след по-стабилни изяви в подкошието и на два пъти повеждаха с 9 точки, а на почивката се оттеглиха при 42:37 в своя полза.

Монтана 2003 стартира с пет поредни точки след паузата и за първи път дръпна с двуцифрен аванс. Баскетболистките на Стефан Михайлов владееха инициативата през цялата трета четвърт, а преди решителните десет минути водеха с най-голямата разлика до момента в мача при 63:48.

Това се оказа и преломният момент в срещата, тъй като до края домакините така и не успяха да наваксат изоставането си, а съперникът им спечели убедително.

Най-резултатна за успеха бе Акийла Майз с 18 точки и 10 борби, Снежана Алексич също бе близо до дабъл-дабъл – 16 точки и 8 борби. Димана Макариева се отчете с 13 точки и 7 борби, Виктория Стойчева отбеляза 11 точки, а 10 и 6 борби има Христина Иванова.

За Берое над всички с 21 точки бе Гергана Иванова. Карина Константинова вкара 13 точки, 12 добави Теодора Динева.