Екшън и драматичен финал НСА и Балкан-2

27-10-2020 22:35 | BGbasket.com

Малко повече опит, увереност и доза късмет донесоха драматичен успех на НСА в един от най-интересните мачове от ББЛ А група - Запад до момента - 89:88 след продължение срещу Балкан-2.

Тийнейджърите от Балкан се бориха до последно и по нищо не отстъпваха на батковците, като на няколко пъти се връщаха в мача, а две минути преди сирената водеха в резултата.

НСА игра решаващите последни моменти и продължението без старши треньора си Явор Аспарухов, който бе дисквалифициран. Аспарухов възнегодува срещу отсъждане за фаул в атака на Дани Лозанов, което му донесе две бързи технически нарушения.

Това позволи на Балкан да поведе с 5 точки, които бяха неутрализирани от Мартин Петров. НСА обаче не успя да опази минималния си аванс и в последната атака на редовното време Николай Иванов изравни.

След 40 минути и 78:78, добавените пет определиха изхода, макар и отново да бе много равностойно.

Не мина отново без скандали, след отсъждане на неспортсменско нарушение на Николай Иванов и техническо след това.

НСА не успя да се възползва кой знае колко и две минути преди сирената пак Балкан поведе с шест поредни точки на Петко Петков.

Ботевградчани пропуснаха да си подпечатат победата с грешка в последната атака, а Даниел Лозанов си изпроси наказателни удари и реализира и двата за 89:88.

Балкан направи добра атака в последните 7 секунди, но последният шут излезе и победата остана за НСА.

Лозанов вкара 17 за НСА, толкова добавиха и Алекс Ангелов и Мартин Петров, с 15 се записа Мартин Мандалски.

24 за Балкан реализира Ники Иванов, 23 - Мариан Хубанов, а пореден силен мач направи Петков с 15 и 11 борби.