Левски Лукойл си тръгна с победа и от Стара Загора

Номер 1 за българския баскетболНомер 1 за българския баскетболНомер 1 за българския баскетболНомер 1 за българския баскетболНомер 1 за българския баскетболНомер 1 за българския баскетболНомер 1 за българския баскетбол
(Снимка: НБЛ)

18-10-2020 20:09 | BGbasket.com

Левски Лукойл победи Берое в Стара Загора със 79:77 в оспорван, но и пълен с грешки двубой от втория кръг на НБЛ.

Феновете в България не успяха да видят развръзката, след като сървърите в залата не издържаха за второто полувреме на онлайн излъчването, а телевизията реши да не предава на живо дербито на кръга.

Павел Маринов не влезе в игра за Берое, а Левски бе без Асен Великов и Чавдар Костов за срещата.

Двубоят започна вихрено, но и с доста брак в действията на двата състава. Треньорите през първата част търсеха оптималните си състави, а резултатът премина през куп равенства и размени на водачеството.

Левски имаше по-добри първи минути във втория период, когато поведе вече с по-солидна преднина и опита да осъществи контрол върху срещата.

Берое обаче не се даде и изравни до 31:31 три минути преди почивката, а тя дойде при 33:33.

Старозагорци бяха пределно мотивирани след паузата и с няколко силни поредици дръпнаха с 9 в средата на третата част.

И двата отбора бяха по-резултатни през второто полувреме, за 61:56 преди финалната част от двубоя.

Левски скъси изоставането си само до две точки, преди да допусне отново домакините да дръпнат със 6.

Две бързи тройки за две нападения на Данило Тасич възстановиха равенството до 71:71 с четири минути и половина до финала на мача.

Берое остана без кош от игра повече от 5 минути, а Райън Райт отбеляза два пъти поред, за да даде аванс за "сините". Те влязоха с три преднина в последната минута, но Кейлъб Бишъп с важна тройка изравни до 77:77.

Двата тима си размениха по една грешка, а Тайрон Брезълтън реализира решителния кош за Левски с 6 секунди до сирената.

Във втори мач Тасич бе най-силен за Левски с 18 точки и 12 борби. 14 добави Венци Петков, 13 реализира Христо Захариев, а 12 - Йордан Минчев.

Николай Стоянов със 17 точки и осем борби бе топреализатор за Берое. 15 вкара Брейди Роуз.