Силна трета част донесе на Шампион 2006 първа победа в ББЛ А група

(сн. ББЛ)
14-10-2020 22:13 | BGbasket.com

Шампион 2006 записа първа победа за сезона в мъжката А група. В среща, изиграна тази вечер в столичната зала „Триадица“, тимът победи Политехника с 98:67. Ключово за крайния изход на срещата се оказа второто полувреме и най-вече третата част, в която Шампион натрупа голяма разлика и след това нямаше проблеми да спечели убедително.

След този двубой и двата отбора са с баланс 1-1. След седмица тимът на Александър Алексиев ще играе с Локомотив София, докато този на Янко Янчев ще има за съперник Локомотив 2020.

Първото полувреме бе доста равностойно. Двата отбора на няколко пъти си разменяха водачеството, но разликата така и не надхвърли 6 точки. Шампион 2006 все пак успя да си осигури аванс от 40:35 на почивката, най-вече заради по-добрите си изяви в подкошието.

Преломният момент в мача дойде след паузата. Баскетболистите на Александър Алексиев направиха серия от 23:0 и се откъснаха със солиден аванс, като близо шест минути съперникът им не успяваше да се разпише. Политехника върна 4 точки преди заключителната част, която обаче започна при 69:47 в полза на Шампион. До края символичните гости продължиха да контролират събитията на терена и спечелиха още по-убедително.

Алън Куршумов бе много близо до трипъл-дабъл за победителите със своите 21 точки, 10 борби и 9 асистенции. Мартин Тодоров се отчете с 20 точки и 14 борби, Евгени Илиев наниза 19 точки, с 14 и 8 борби е Хасан Чауш, а Константин Паисиев добави 10 точки, 9 борби и 7 асистенции.

Георги Михайлов бе най-резултатен за Политехника със 17 точки. Стефан Млъзев вкара 14, а с 11 е Йордан Георгиев.