Драган Баич класира Игокеа в групите на Шампионска лига

Номер 1 за българския баскетболНомер 1 за българския баскетболНомер 1 за българския баскетболНомер 1 за българския баскетболНомер 1 за българския баскетболНомер 1 за българския баскетболНомер 1 за българския баскетболНомер 1 за българския баскетболНомер 1 за българския баскетболНомер 1 за българския баскетболНомер 1 за българския баскетбол
(сн. championsleague.basketball)

25-09-2020 21:58 | Мария Маринова

Бившият треньор на Черно море Драган Баич класира Игокеа в групите на Шампионска лига. След победата срещу Клуж в сряда, в решителния мач днес босненският тим надви португалския Спортинг със 70:64. Двубоят бе и последен от квалификационния турнир в Ботевград, а комисар бе Елеонора Рангелова.

Другата квота за групите на Шампионска лига от надпреварата на родна земя бе спечелена от Цмоки Минск, който първо отстрани домакина Балкан, а след това надви и литовския Нептунас Клайпеда.

От турнира в Кипър напред се класираха местният Керавнос и датският Бакен Беърс.

Двубоят вървеше кош за кош почти през цялата първа четвърт, но в края й босненският тим вкара 7 поредни точки и след десет минути игра водеше с 16:11. Вторият период също бе доста равностоен, а на почивката разликата в полза на Игокеа се запази, този път при 32:27.

Символичните домакини поддържаха аванс от няколко точки след паузата. В края на третата четвърт обаче Спортинг успя да поведе, а двата тима оставиха интригата за последните десет минути, които започнаха при 47:46 в полза на португалския тим. Още в началото на решителната част обаче баскетболистите на Драган Баич си върнаха водачеството и въпреки сериозния отпор на съперника, не го изпуснаха го края.

Джаки Кармайкъл бе над всички за успеха с 16 точки и 8 борби. Никола Йованович отбеляза 15 точки, а с 10 е Марко Йосило.

За Спортинг Траванте Уилямс наниза 16 точки, с по 12 добавиха Джейлън Хенри и Джон Фийлдс (11 борби). Бившият играч на Академик Пловдив Шакир Смит се отчете с 5 точки.