Рилски спортист спечели турнира в памет на Георги Христов

(сн: BGbasket.com)
16-09-2020 20:45 | Мария Маринова

Рилски спортист спечели турнира в памет на легендата на българския баскетбол Георги Христов. След успеха срещу Балкан вчера, днес тимът записа победа и във втория си мач в Ботевград, като надви Берое със 77:68. За първи път в четиригодишната история на надпреварата отбор, различен от този на домакините, завършва на първата позиция.

Последният мач утре противопоставя Балкан и Берое, като на практика ще бъде директен сблъсък за второто място.

Берое поведе с няколко точки в началото на срещата, но след десет минути игра съперникът му бе напред с 19:17. Баскетболистите на Людмил Хаджисотиров направиха серия от 14:0 в края на полувремето и на почивката се откъснаха с 44:31.

След паузата разликата в полза на Рилски спортист достигна 19 точки, а преди последната част отборът бе напред с 69:52. В оставащото време старозагорският тим на няколко пъти правеше пасива си едноцифрен, но символичните гости нямаха проблем да задържат преднината си.

Тагове: турнир Георги Христов, Рилски спортист, Берое