Шампион 2006 и Светкавица ще играят за петото място при момичетата U16 (снимки)

(сн: BGbasket.com)
01-08-2020 16:41 | BGbasket.com

Шампион 2006 и Светкавица ще играят за петото място на Държавното първенство за момичета U16, което се провежда в Русе. Това стана ясно, след като двата тима спечелиха днешните си мачове.

След като остана на косъм от място в Топ 4, днес Шампион 2006 се наложи над Асеновец 2005 с 60:41 след по-силно второ полувреме и предимство в подкошието. Отборът от Асеновград поведе с 11:8 след първата част, а на почивката резултатът бе равен – 27:27. След паузата обаче символичните гости в мача успяха да вкарат едва 14 точки за цялото второ полувреме, като столичани успяха да спечелят.

София Александрова бе най-резултатна за победителите с 26 точки, по 11 имат Виктория Иванова и Александра Тодорова. За съперника с 13 точки, 11 борби, но и 10 грешки завърши Соня Дичева.

Светкавица ще участва в спора за петото място, след като постигна обрат срещу Левски с 68:62. Столичният тим водеше през повечето време, но без да успее да се откъсне в резултата и четири минути преди сирената Светкавица стигна до пълен обрат при 60:59. Левски успя да отбележи едва 5 точки през последната част и изпусна победата в края.

Нил-Дениз Назимова бе най-резултатна за успеха с 27 точки и 10 борби. Със 17 точки и 8 борби е Теодора Рачева, а 10 точки и 8 борби има София Маринова. За Левски с 13 точки и 14 борби се отчете Маргарита Иванова, Рая Кирилова вкара 12, а с 10 е Вяра Георгиева.