Левски, Берое и Дунав започнаха с победи в група А при момичетата U16 (снимки)

(сн: BGbasket.com)
29-07-2020 19:56 | BGbasket.com

Левски, Берое и Дунав започнаха с победи участието си в група А на финалния турнир на Държавното първенство за момичета U16. Двубоите се провеждат в Русе.

В първия мач за деня Левски се наложи над Монтана 2003 със 75:58, след като овладя 59 борби срещу 37 за съперника. Двубоят започна по-добре за състава на Монтана, който след първата част водеше с 16:11. Столичният тим обаче направи серия от 12:0 по-малко от три минути след началото на втория период и стигна до обрата, като на почивката водеше с 31:27. След паузата Левски поддържаше аванс от няколко точки, като преди решителната четвърт бе напред с 50:42. Още в началото на последната четвърт обаче преднината на тима стана двуцифрена и до края той нямаше проблем да спечели убедително.

С дабъл-дабъл за победителите завършиха Маргарита Иванова (25 точки и 16 борби) и Цветина Илиева (15 точки и 12 борби). За Монтана Виктория Ячева бе най-резултатна с 18 точки, 13 има Светломира Попова, а с 11 е Цветелина Върбанова.

С победа започна участието си на шампионата и Берое, който надви Доростол с 68:59, след като водеше през цялото време в срещата. Старозагорки взеха инициативата още в началните минути и след първата четвърт бяха напред с 20:10. Вторият период бе доста по-равностоен, но на почивката Берое запази аванса си при 37:23. След паузата разликата продължи да бъде двуцифрена, като последната част започна при 57:38 за символичните гости. Доростол успя да спечели заключителната четвърт, но не и да застраши водачеството на съперника. В този двубой също борбите бяха ключови, като освен при тях Берое имаше предимство и при стрелбата от тройката.

Каролина Кирилова бе най-резултатна за успеха със 17 точки, с 11 и 9 борби е Мартина Георгиева. За силистренки Зехра Салим се отчете с 29 точки и 10 борби, докато Деана Стояновска записа 23 точки и 8 борби.

Домакинът Дунав също стартира успешно турнира, като победи Шампион 2006 с 63:49. Русенки започнаха по-добре срещата и след десет минути игра поведоха с 15:8. Малко след средата на втория период разликата в тяхна полза достигна 17 точки, но след серия от 8:0 на почивката столичният тим намали за 26:35. На няколко пъти Шампион смъкваше разликата на 4 точки след паузата, но преди последната част Дунав отново бе напред, този път при 50:44. В оставащото време обаче гостите успяха да отбележат едва 5 точки, като домакините нямаха проблем да спечелят срещата.

Никол Николова отбеляза 18 точки за победителите, с 12 е Дарис Добрева, а по 11 вкараха Зорница Герасимова и Ивета Петрова. Над всички за Шампион 2006 бе Виктория Иванова с 23 точки.