Продължение още на старта на финалите за юноши U19, победи за БУБА и Ямбол

(Сн: facebook.com/chernomoreticha)
20-07-2020 15:25 | BGbasket.com

Победа с продължение със 76:74 измъкна Ямбол от Рилски спортист в драматична среща още на старта на финалите за юноши U19.

Ямбол тръгна силно и още в началото дръпна с 10 точки, но Рилски бързо се окопити и скъси дистанцията. Самоковци изравниха на старта на втората четвърт, но не стигнаха до пълен обрат. Ямбол си върна водачеството, но без да успее да се откъсне повече. Почивката дойде при 33:29 за Тунджа, а ямболии направиха силен рейд и след нея водеха в един момент с 13 точки. Рилски обаче не се отказа и не само догони отново, но и обърна резултата в последната четвърт. Играта вървеше кош за кош до последната минута, която се оказа изключително вълнуваща. Рилецо поведе с 3, с 20 секунди на таблото, но Пламен Илиев върна тройка за 68:68 и така завърши редовното време.

Ямбол тръгна със 7-1 и в продължението, но Рилски пак навакса, този път обаче не успя да настигне докрай съперника си.

Илиев завърши с 27 точки, 8 борби и 5 асистенции. Николай Нинов добави 21, Андон Вачев - 10, а Петър Петров - 5 точки и 16 борби.

За Рилски Васил Попов реализира 16, Боян Боянов вкара 14 и 8 борби, Адриан Белишки вкара 13, но самоковци пропуснаха цели 18 наказателни удара.

БУБА даде само една четвърт на Шампион 2006, и от средата на втората част вече владееше напълно ситуацията до крайното 87:51.

Шампион показа зъби и направи равностойни 12 минути, като и поведе с 21:20, но оттам до края на полувремето реализира само четири точки и БУБА дръпна с 43:25.

През второто полувреме вече БУБА превъзхождаше с лекота и само увеличаваше аванса си.

Константин Тошков не далеч от трипъл-дабъл с 21 точки, 8 борби и 9 асистенции. 16 вкара Калоян Радев, 14 Денис Камбуров и 13 - Лъчезар Тошков. Константин Паисиев вкара 14 за Шампион 2006.