Берое надви Славия 8 срещу 9

11-03-2020 20:19 | BGbasket.com

Берое Стара Загора се наложи над Славия със 75:57 в мач от 9-я кръг на Първа четворка при жените.

Това бе 15-а поредна победа на тима от Стара Загора над "белите" точно в рамките на две години.

Берое пристигна в София с осем баскетболистки, без Теодора Динева и Гергана Иванова, а Славия бе с девет момичета.

Още в първата четвърт Берое поведе с двуцифрен аванс, а на полувремето гостите водеха вече с 46:28. Всичко се реши в третия период, когато Славия отбеляза едва седем точки и изостана с 30.

Старозагорки свалиха темпото и в последната четвъртина домакините водеха играта, но успяха само да свалят малко пасива си до края.

И двата състава направиха доста грешки, но Берое раздаваше по-успешно топката и взе борбата под коша.

Жаклин Златанова завърши с 15 точки, Радослава Бъчварова добави 14 и 7 борби, по 11 вкараха Виолина Кочева, също и със 7 асистенции, и Карина Константинова.

Ивана Николова и Александра Петрова вкараха 40 от 57-те точки за Славия - първата с 22, а Петрова с 18.