Монтана 2003 даде само една част на Локо в Стара Загора

11-03-2020 17:01 | BGbasket.com

Монтана 2003 се справи с Локомотив при гостуването си в Стара Загора и победи с 88:57.

Монтанчанки имаха нужда от успеха, след две поредни загуби във всички турнири и взеха своето.

Локомотив Стара Загора не успя да попълни групата от 10, заради забраната да се включват лица под 18 години и игра само с 8 момичета.

Въпреки това домакините не се дадоха лесно и изиграха добра втора четвърт, която спечелиха.

Те обаче изоставаха с двуцифрена разлика още в първата част, и въпреки силната втора, не я намалиха особено.

Монтана си реши всичко в третия период, за да има спокойствие в края.

Гостите тестваха и съоръжението, където след 10 дни ще играят Финална четворка в Адриатическата лига.

Сериозната разлика дойде от грешките и в подкошието.

Габриела Костова завърши с 14 точки за успеха, по 12 добавиха Димана Макариева и Габриела Николова, а всички 10 състезателки на Монтана вкараха поне по 5 точки.

27 за Локомотив реализира бившата баскетболистка на Монтана Дебора Филипова, 11 точки и 10 борби записа Преслава Колева.