Обрат в края за втората победа на НСА в петицата

06-03-2020 15:31 | BGbasket.com

Победа №2 във Втора петица при жените взе тимът на НСА със 69:63 срещу Септември 97.

Така НСА вече има три победи над този съперник през сезона, една от тях след разделянето на шампионата. Преди това НСА се наложи два пъти над младите си опонентки в Западната група.

Септември води почти през цялото време на двубоя, със съвсем малки изключения, но така и не успя да вземе преднина, с която да успокои играта си и накрая за няколко минути сдаде победата.

На моменти разликата бе десетина точки, стигна до 12, но НСА не се отказа да гони в резултата до последно.

Така три минути преди края, след добра серия за "студентките" от 15-2, НСА не само изравни, но и поведе едва за втори път в двубоя.

Това обаче се оказа достатъчно и с една идея повече опит и концентрация в решителния момент, НСА подпечата успеха си.

Дарина Кочева завърши с 24 точки, 7 асистенции и 6 борби за победата, 21 вкара Михаела Кашанова, като двете заедно направиха 21 грешки, почти колкото целия тим на Септември, но това не им коства успеха.

22 за Септември реализира Константина Какогиани.