Рилски спортист вкара 101 в Плевен

(сн. facebook.com/bcspartakpleven)
29-02-2020 20:01 | BGbasket.com

Рилски спортист започна с победа третия етап от Националната баскетболна лига. Баскетболистите на Людмил Хаджисотиров не допуснаха изненада при гостуването си на Спартак в Плевен и спечелиха мача със 101:79.

Гостите водеха през цялото време и с изключение на няколко минути пред втория период, когато позволиха равенството да бъде възстановено, контролираха събитията на терена. Дебют за домакините направи новото попълнение Горан Остоич. Спартак отстъпваше най-сериозно в подкошието (32 срещу 43 борби) и имаше далеч по-ниска успеваемост за две точки (45% срещу 71%), като именно оттам дойде и разликата в срещата.

След този двубой Рилски спортист е с баланс 14-5, а след седмица приема Черноморец. Спартак Плевен е с 3-16, като му предстои визита на Академик Бултекс 99.

Гостите започнаха мача със серия от 14:4 след по-стабилни изяви в подкошието. Те поддържаха комфортен аванс и след десет минути игра водеха с 28:17 след 11 точки на Брандън Браун.

През втория период Спартак започва да оказва по-голям натиск на своя съперник и две минути преди сирената стигна до равенство при 40:40. Това принуди Людмил Хаджисотиров да вземе прекъсване, а след него отборът му вкара 7 поредни точки и на почивката отново имаше предимство в резултата.

Много бързо след паузата Рилски спортист отново дръпна с двуцифрен аванс. Последва серия от 12:1 в полза на гостите, като близо шест минути баскетболистите на Александър Дяковски нямаха кош от игра. Това даде отражение и преди решителната четвърт съперникът им водеше със 76:54.

В началото на последната част Спартак се доближи на 16 точки от своя съперник, но след това Рилецо отново увеличи разликата и до края нямаше проблем да спечели убедително.

Брандън Браун бе най-резултатен за победителите с 24 точки, 14 има Йордан Бозов. С 11 е Игор Кесар, а по 10 вкараха Зейвиър Джонсън, Йонас Зохоре, Крис Уокър и Мирослав Васов.

С дабъл-дабъл за домакините се отчете Димитър Маринчешки – 23 точки и 12 борби. Николай Маринов отбеляза 13 точки, Константин Коев наниза 12, с 11 е Тодор Тодоров, а 10 има Мартин Маринов.