Босна с драматичен обрат в групата на България

(сн. FIBA.basketball)
21-02-2020 21:27 | BGbasket.com

Босна и Херцеговина записа драматична победа в групата на България на старта на квалификациите за Евробаскет 2021. В първия си мач от пресявките тимът обърна Латвия като гост с 62:61.

По този начин след този кръг Гърция и Босна и Херцеговина са начело с по една победа, докато България и Латвия имат по едно поражение.

Домакините имаха 12 точки аванс през третата четвърт, а преди решителните десет минути водеха с 53:46. Босненците обаче започнаха последния период със серия от 14:0 и стигнаха до пълен обрат при 60:53. Последваха 8 поредни точки за Латвия, като 29 секунди преди сирената тимът излезе напред при 61:60. В оставащото време Адин Врабац единствен успя да се разпише, като именно неговият кош бе победният в мача.

Един Атич бе най-резултатен за успеха с 15 точки, за съперника по 13 имат Мартинш Лакса и Мартинш Мейерс.