Берое спечели с 53 точки разлика по пътя към финала за Купата

(сн: Тони Тончев, BGbasket.com)
11-02-2020 19:33 | BGbasket.com

Берое Стара Загора си проправи път до финала за Купата на България без много усилия. Очаквано тимът надви за втори път градския съперник Локомотив, този път с категоричното 86:33. Съставът на Таня Гатева изгуби борбата под коша (36 срещу 44), но имаше предимство по всички групи показатели, като направи 13 грешки срещу 45 за опонента си.

На финала Берое Стара Загора ще се изправи срещу Монтана 2003, като мачът е в събота в столичната зала „Триадица“. Загубилите пък ще спорят за третото място.

След сравнително равностойни начални минути, Локомотив започна да прави много грешки, които дадоха отражение. Съперникът му се възползва и след първата част „зелените“ бяха напред с 25:14. Берое отстъпваше в подкошието, но продължи да доминира в останалите елементи от играта и на почивката вече бе напред с 42:20.

Баскетболистките на Таня Гатева започнаха второто полувреме със серия от 12:2, а преди заключителната четвърт вече водеха с 35 точки – най-голямата разлика в мача до момента. Последната част премина изцяло под диктовката на Берое. Локомотив успя да отбележи само един кош от игра в нея и то в самия край, като съперникът му спечели убедително.

Гергана Иванова отбеляза 12 точки за успеха, по 11 добавиха Петя Бояджиева и Карина Константинова (7 точки и 8 борби).

За Локомотив Златка Маданкова наниза 13 точки.