Шампион 2006 изкопчи успеха с продължение срещу Академик Пловдив

01-02-2020 21:08 | BGbasket.com

Шампион и Академик Пловдив стартираха драматично Втора петица, като решиха мача помежду си с продължение.

Шампион 2006 се наложи с 54:50, като успя да се спаси в редовното време от поражението.

Домакините владееха ситуацията през първото полувреме, като се оттеглиха на почивка с аванс от 26-22.

Академик обаче не се отказваше да гони, и успя да настигне съперника в последната четвърт.

В тази част Шампион не реализира нито един кош от игра и остана с 1 точка в продължение на 7 минути, за да позволи на пловдивчанки да пловдивчанки да погледнат към победата.

Академик водеше с точка 38 секунди преди сирената, но Деляна Кадиева изравни от наказателната линия.

Гостите сгрешиха своето нападение и Шампион можеше да атакува и успеха в редовното време, но завърши с пропуск.

В добавените пет минути Шампион поведе и не погледна повече назад, стигайки дори до сериозната разлика от 7 точки.

Ванина Василева вкара 17 за победата, Деляна Кадиева добави 15, плюс 7 откраднати топки, Микаела Дамянова вкара 12, и взе 14 борби.

Анна Римпова завърши с 21 точки като взе и 15 борби и 7 откраднати топки. Лина Димитрова добави 11 точки.