Берое взе градското дерби с Локомотив за четвърта победа

(сн. BGbasket.com)
01-02-2020 19:43 | BGbasket.com

Берое Стара Загора записа четвъртата си победа от четири мача от началото на първата четворка в женската А група. Тимът надви Локомотив в дербито на Стара Загора по категоричен начин – със 110:61. Така баскетболистките на Таня Гатева остават начело във временното класиране, а съгражданките им са последни с 0-4. В следващия кръг Локомотив посреща Славия, а Берое излиза срещу Монтана 2003 в дербито на шампионата.

Първата четвърт беше доста оспорвана и премина през няколко обрата, за да се стигне до малка преднина на Берое при 24:21. През втория период тимът дръпна напред и направи разликата чувствителна, като а почивката имаше 50 точки в актива си срещу 34 на съперника. Отлична трета част на Берое изведе тима с над 30 напред, а до края по-класният тим без проблеми изведе мача до победа.

Всички баскетболистки на победителките влязоха в игра и се разписаха в мача, като шест от тях завършиха с двуцифрен актив. Най-резултатна с 21 точки бе Теодора Динева, а 17 добави Радослава Бъчварова.

За Локомотив Преслава Колева записа дабъл дабъл от 18 точки и 13 борби, 17 плюс 6 добави Златка Маданкова, а с 13 точки се отчете Дебора Филипова.