Лидерът Шумен не сбърка срещу Видабаскет у дома

26-01-2020 18:34 | BGbasket.com

Лидерът в класирането на мъжката А група Шумен записа девета поредна победа. Като домакин тимът се наложи над Видабаскет категорично със 112:60 , след като установи контрол над мача още в началото му. До момента шуменци са с 11 победи и 2 загуби, а видинчани са в другия край на класирането с актив 2-12. В следващия кръг Шумен гостува на Чавдар Троян в дерби, а Видабаскет приема Славия.

Мачът започна със серия от 10:0 за домакините, като тя скоро прерасна в 28:4. Те продължиха да увеличават контролират мача до почивката, когато разликата беше 25 точки при 57:32. Поредна силна четвърт за Шумен изведе тима с над 30 точки напред след 30 минути игра – 84:52, а до края победата му стана още по-категорична.

Всички в състава на победителите влязоха в игра и с изключение на един се разписаха в мача. Най-резултатен с 18 точки плюс 10 борби за дабъл дабъл бе Марин Маринов, а по 15 вкараха Йоан Йоргов и Виктор Серафимов.

В състава на Видабаскет, измъчван от финансови проблеми, бяха само осем баскетболисти, от които седем влязоха в игра. Мартин Тодоров отбеляза 16 точки, а Алън Куршумов добави 15 и хвана 7 борби.