Ленард с първи трипъл-дабъл, ново силно включване за Зайън

25-01-2020 10:12 | BGbasket.com

Кауай Ленард записа първи трипъл-дабъл в кариерата си. Баскетболистът завърши с 33 точки, 10 борби и 10 асистенции при победата на Лос Анджелис Клипърс като гост на Маями със 122:117. Домакините водеха с 15 точки през първото полувреме, но допуснаха обрат след паузата. Най-резултатен за тях с 20 точки бе Джими Бътлър.

Денвър спечели визитата си на Ню Орлиънс със 113:106 след 27 точки, 12 борби и 7 асистенции на Никола Йокич. За „пеликаните“ Джей Джей Редик отбеляза 18 точки, а във втория си мач в лигата Зайън Уилямсън отново впечатли с представянето си. Избраният под №1 в Драфта баскетболист игра 21 минути, за които се отчете с 15 точки и 6 борби, като направи и първата си забивка в кариерата в НБА.

В първия двубой в лигата, който се проведе в Париж, Милуоки надви Шарлът със 116:103 след силна последна четвърт. Янис Андетокумбо отново бе над всички за победителите с 30 точки, 16 борби и 6 асистенции. За Шарлът 31 вкара Малик Монк.

Ръсел Уестбрук изведе Хюстън до труден успех срещу Минесота със 131:124. Баскетболистът завърши мача с 45 точки, 10 асистенции и 6 борби, докато за съперника 30 точки и 12 борби има Карл-Антъни Таунс.