Академик Бултекс 99 спечели турнира в памет на Иван Андреев

(сн. balkan-basket.com)
19-01-2020 15:24 | balkan-basket.com

Академик Бултекс 99 спечели деветото издание на турнир "Иван Андреев", който БК Балкан организира в памет на най-успешния треньор на клуба. Отборът, воден от Йордан Иванов, надви в последния мач Балкан U16 с 87:69 и триумфира в надпреварата с четири поредни победи.

Пловдивският тим водеше дълго време в мача, като Балкан взе аванс през третата част. "Зелените" имаха леко предимство и в началото на решителния  период, но в последните минути съперникът им направи серия от 21:2 и спечели.

Марио Боянов бе най-полезен за успеха на Академик Бултекс 99 с 37 точки. Кръстомир Михов реализира 18, а 10 добави Калоян Радичев.

Хрисимир Маринов бе най-резултатен за Балкан с 22 точки, а 20 отбеляза Илиян Пищиков. Иван Христов имаше 17.