Славия категоричен в Самоков, стигна до осма победа за сезона

(сн. BGbasket.com)
19-01-2020 18:36 | BGbasket.com

Славия записа осмата си победа в сезона на мъжката А група. Като гост в на Рилски спортист -2 в Самоков тимът се наложи с резултат 103:78. Така славистите станаха третият отбор с осем победи след Шумен и Чавдар Троян, като до момента има и четири загуби. Самоковци пък са с актив 4-7. В следващия кръг столичани посрещат ЦСКА, а самоковци – Чавдар Троян.

Силно начало на домакините им позволи да водят през цялата първа част, след която бяха напред при 25:18. През втората обаче съперникът постепенно ги настигна и обърна резултата в края на полувремето, повеждайки с 49:44. През второто полувреме Славия беше категорично по-силният отбор, като се откъсна далеч напред в резултата още през третата част, а през последната направи победата си категорична.

Петима баскетболисти на победителите завършиха с двуцифрен актив. Дамян Стоянов записа 23 точки, 16 борби и 5 асистенции, 21 точки и 6 борби добави Даниел Запрянов, а 15 отбеляза Кристиян Георгиев.

За Рилски Мирослав Васов регистрира 24 точки, 6 борби и 4 асистенции, а с 12 точки и 5 борби приключи Боян Илиев.