Балкан затвърди първото място след обрат срещу Левски Лукойл

(сн. balkan-basket.com)
18-01-2020 19:53 | Мария Маринова

Балкан излезе еднолично начело във временното класиране в Националната баскетболна лига. В дербито на кръга тимът надви Левски Лукойл със 77:71 пред почти пълните трибуни в „Арена Ботевград“, с което вече е с баланс 15-1 и има победа повече от своя съперник.

Двубоят премина през куп обрати, като домакините наваксаха двуцифрена разлика, за да триумфират с крайния успех. Дебют за гостите направи новото попълнение Данило Тасич, докато мача пропуснаха Джайлс Смит и Борислав Младенов.

В следващия кръг Балкан гостува на Ямбол, докато Левски Лукойл приема Рилски спортист.

Двубоят започна с много пропуски и на двата тима от далечно разстояние, което се отрази и върху резултатността. Домакините успяха да отбележат само един кош от игра за първите пет минути, което позволи на съперника да поведе с 9:4. Последва прекъсване за Йовица Арсич, след което отборът му вкара седем поредни точки и отново излезе напред. Левски Лукойл обаче отвърна със серия от 10:0, като след първата четвърт водеше с 21:13.

Малко след началото на втория период гостите за първи път поведоха с двуцифрена разлика при 33:23. На два пъти преднината на столичния тим достигаше 11 точки, но преди почивката „зелените“ намалиха за 38:44.

След паузата настъпи подем в играта на Балкан. Шампионите направиха серия от 12:0, като близо шест минути Левски Лукойл нямаше кош от игра. Домакините дръпнаха с 62:54, но след пет поредни точки баскетболистите на Константин Папазов стопиха пасива си само на 3 преди решителната четвърт.

Шест минути преди сирената гостите стигнаха до ново равенство при 64:64, но Балкан отново поведе и не този път не изпусна преднината си до края.За пет лични нарушения мачът не завършиха Данило Тасич и Кени Хол.

Най-резултатен за успеха бе Дейшон Найт с 20 точки. Кейси Бенсън отбеляза 13, а с 12 и 9 борби е Крис Минков. Силно се включи и Кени Хол, който завърши с 8 точки и 10 борби.

За Левски Лукойл Брандън Йънг вкара 16 точки. Данило Тасич отбеляза 14, 12 има Раян Райт, а с 11 точки и 8 борби е Йордан Минчев.