Рилски спортист измъкна труден успех в Пловдив

12-01-2020 19:57 | BGbasket.com

Рилски спортист записа драматична победа в Националната баскетболна лига. За завършек на 15-ия кръг в шампионата тимът надви Академик Бултекс 99 в Пловдив с 95:91 в оспорван мач, в който победителят не бе ясен до последно. Двубоят пропусна Тенчо Тенчев, докато Венелин Христов получи нова травма.

Домакините отбелязаха 13 тройки срещу 6 за съперника си, но отстъпваха при стрелбата за две точки (52% срещу 65%) и при броя на вкараните наказателни удари (12/14 срещу 25/28).

Победата бе 11-а за баскетболистите на Людмил Хаджисотиров от 15 мача, като в следващия кръг те приемат Берое, Тимът на Асен Николов е с баланс 7-8, като му предстои гостуване на Черно море Тича.

В първите минути срещата вървеше с размяна на кошове, но след това домакините поведоха с 18:11 след силни изяви на Шакир Смит. Рилски спортист все пак успя за кратко да си върне водачеството, а след първата четвърт резултатът отново бе равен при 26:26.

Двата отбора продължиха да се надстрелват и през втория период, но нито един от тях не успяваше да се откъсне с голям аванс, като на почивката гостите водеха с 54:49.

След паузата на няколко пъти преднината на Рилски спортист достигаше 9 точки, като именно при такава разлика започна и заключителната четвърт – 73:64 в полза на тима от Самоков.

Гостите поведоха за първи път с двуцифрен аванс в началото на последната част, но Академик Бултекс 99 веднага стопи изоставането си само на 3 точки след силна серия и две поредни тройки на Кнежевич. Рилски спортист поддържаше крехка преднина в следващите минути, но секунди преди сирената домакините имаха възможност да изравнят. Смит и Боуен обаче е успяха да отбележат, а след размяна на наказателни удари победата отиде за гостите. Заради пет лични нарушения срещата не завършиха Кнежевич и Зохоре.

Брандън Браун бе най-резултатен за победителите с 23 точки, като записа на сметката си още 7 борби и 6 асистенции, но и 5 грешки. Зейвиър Джонсън наниза 21 точки, със 17 точки и 8 борби се отчете Игор Кесар, а 10 точки добави Йордан Бозов.

За Академик Бултекс 99 над всички бе Шакир Смит с 33 точки. По 16 имат Васил Бачев и Обрад Томич, с 11 е Василие Кнежевич.