Черно море удари Спартак в Плевен и излезе еднолично шести

11-01-2020 20:10 | BGbasket.com

Черно море Тича победи Спартак Плевен като гост с 87:85 в драматичен мач от 15-ия кръг от НБЛ. Отборите изиграха много оспорван сблъсък и след няколко смени на водачеството и големи серии варненци си тръгнаха с успеха. Те имат 6 победи и 9 загуби и са шести във временното класиране, а плевенчани са с актив 3-12. В следващия кръг Черно море Тича посреща Академик Бултекс 99, а Спартак гостува на Черноморец.

Няколко смени на водачеството в първите минути дадоха тон на мача, а след още няколко домакините стигнаха до малка преднина в края на първата четвърт при 22:19. След равностойни минути в началото на втория период Черно море Тича направи отлична серия от 9:0 и обърна резултата, като остана напред до почивката за 47:41.

След подновяването на играта никой от отборите не успя да се откъсне напред над шест минути. След като се стигна до равенство при 59:59 обаче Спартак направи серия от 13:0, за да приключи третата част, като това беше ключов момента. Плевенчани останаха напред през последния период, но тогава дойде моментът на Черно море за серия от 14:0. Така при три минути до края всичко започна отначало при резултат 81:81. В последните атаки гостите взеха преднината и благодарение на по-здрави нерви и успешни наказателни удари на Коча Йовович удържаха победата.

Николай Георгиев изигра отличен мач за победителите и завърши с 29 точки и 10 борби при стрелба 13/16 за две точки, а с 26 точки и 6 асистенции се включи Джими Гавин. Симеон Илиев пък завърши с 18 точки и 9 борби.

За Спартак Константин Коев регистрира 20 точки и 10 борби, 14 отбеляза Димитър Маринчешки, а с по 12 плюс по 6 асистенции се отчетоха Мартин Маринов и Цветослав Острев.