Берое Стара Загора отнесе с лекота Цървена звезда

(Снимка: Иван Иванов, Берое)
09-01-2020 20:20 | BGbasket.com

Берое Стара Загора направи дубъл срещу Цървена звезда, като отнесе сръбкините с 93:46 в мач от 12-я кръг на Адриатическата лига.

Старозагорският тим няма поражение от именития си съперник на свой терен от началото на участието си в надпреварата. По-рано този сезон Берое вече победи Цървена звезда и в Белград.

Сега успехът бе повече от убедителен, като домакините наложиха своето темпо от първата минута и нито за момент не остави съмнения в превъзходството си и само увеличаваше преднината.

Цървена звезда не успя да реализира дори 10 точки във втората и третата части.

За Берое дебют направи новото попълнение Моника Енгелман, която игра 18 минути и завърши със 17 точки и 6 откраднати топки.

Теодора Динева бе най-резултатна с 19 точки, като никое от момичетата на Таня Гатева не игра повече от 24 минути. Жаклин Златанова регистрира страхотните 17 борби, заедно с 9 точки.