Славия убедително втори на Запад

(Снимка: BGbasket.com, Тони Тончев)
14-12-2019 17:20 | BGbasket.com

Славия завърши безапелационно като втори в Западната група при жените, след успех с 89:58 срещу НСА в последен мач от Първи етап.

"Белите" загубиха само два пъти в този етап, от абсолютния фаворит Монтана 2003 и приключват с 6 победи. Така те ще очакват съперника си на бараж - третия в Източната група, а НСА ще играе срещу втория на Изток за място в Първа четворка.

Двубоят в залата на НСА премина без изненади, като Славия още в първата четвърт взе двуцифрен аванс. Във втората част играта бе изравнена, но през второто полувреме разликата само растеше до крайните над 30 точки.

С 19 точки в нов силен мач завърши Патриция Балова, 13-годишната Яна Карамфилова добави 18 точки за 21 минути игра.

Зорница Найденова бе най-резултатна за НСА с 15 точки.

Предстои отборите на второ и трето място на Запад и Изток да потвърдят желание да участват в баражите, които трябва да са на разменено гостуване в началото на януари.