Монтана 2003 завърши първия етап от А група с 8/8

13-12-2019 15:37 | BGbasket.com

Монтана 2003 записа осма победа от осем мача в А група жени, след 76:58 като гост на Септември 97 в последен двубой за двата състава от първия етап.

Очаквано Стефан Михайлов даде почивка на всички свои основни състезателки, които вчера имаха много тежък мач от Адриатическата лига при това като гост на Будучност в Подгорица. Така и за Монтана играха предимно млади момичета, а мачът дори бе воден от старши треньора на девическия отбор Петър Гергов.

Все пак присъствието на няколко баскетболистки с повече опит като Надежда Симеонова, Евгения Нацкина, Габриела Николова и близначките Коляндрови нямаше как да не наклони везните в полза на Монтана. Гостите бързо взеха двуцифрена преднина и без проблеми контролираха нещата.

На почивката разликата бе 42:23, а в третата част скочи още малко. Финалните минути бяха за най-младите момичета в състава на Монтана и Септември използва възможността да спечели четвъртината и да намали малко изоставането си за крайното 58:76.

21 точки, 15 борби, 4 асистенции и три откраднати топки за отличен коефициент записа Евгения Нацкина. Мария-Магдалена Коляндрова реализира 16, а Габи Николова добави 14 точки.

15 за Септември отбеляза Константина Какогиани, а 12 - Виолета Григорова.

Септември завършва първия етап с 1 победа и 7 поражения и ще продължи във Втора петица след паузата.