Четири отбора продължават без загуба при момичетата U16

(сн. BGbasket.com)
12-12-2019 18:14 | BGbasket.com

Четири отбора продължават без загуба в различните зони от първенството за момичета U16 в страната. Това са Рилски спортист, Асеновец, Дунав Русе, и Чардафон.

Още един кръг ще се изиграе в зона Витоша до края на календарната година - на 14 декември.

Преди него Славия е лидер, тъй като има повече мачове от останалите отбори и е изиграл всичките си 8 за есента, с актив 6-2.
Момичетата на Гергана Славчева победиха със 67:32 НСА в последния си мач за 2019-а.

Яна Карамфилова завърши със 16 точки за успеха, Ния Лефтерова добави 10. Ема Динчева реализира 15 за НСА, като символичният гост вкара всичките си точки в първата част от наказателната линия.

Левски победи Септември със 61:33, след 17 точки от Маргарита Иванова. Симона Велева вкара 14 за Септември.

Най-оспорвано бе между Локомотив София и Шампион 2006, като Локомотив победи със 76:64. Двубоят се реши със силната последна четвърт на тима. 26 точки за победата реализира Магдалена Георгиева, Виктория Иванова вкара 22 за Шампион.

В първия мач от кръга Рилски спортист победи Олимпия баскет с убедителното 85:26 и е с актив 7-0.