Шампион 2006 набра скорост с две поред

07-12-2019 18:04 | Мария Мицова

Шампион 2006 записа втора поредна победа, след като се наложи над НСА с 57:51 в осмия кръг на женското първенство.

Момичетата на Лъчезар Коцев водиха през цялото време, с изключение на 30 секунди в средата на втората четвърт. На моменти авансът бе внушителен и стигна до 20.

Шампион взе инициативата от самото начало, със серия от 7-0 за старт на двубоя, като НСА реализира първия си кош четири минути след неговото начало.

Символичният гост изравни играта след това и стигна до обрата във втория период. Шампион обаче завърши полувремето както го и започна, за да се оттегли с двуцифрен аванс.

След почивката отново домакините бяха тези, които грешаха по-малко, за да поддържат преднината си. Финалната четвърт пак започна с добра поредица за Шампион и узакони рано победата с разликата от 20 точки. До края НСА навакса половината си изоставане, но без реален шанс за обрат.

Шампион стигна до успеха без нито един вкаран наказателен удар, от изпълнени два.

Ванина Василева бе моторът на победата с 15 точки, 10 борби, 7 асистенции и 6 откраднати топки. 14 вкара Йоана Тодорова, а 12 - Елена Димова.

За НСА Моника Недялкова се записа с 15 точки, Михаела Кашанова с 11 и 5 асистенции, а орница Найденова приключи с 10 точки, 9 асистенции и 8 борби.