Рилски спортист отнесе Ямбол с 54 точки разлика

30-11-2019 19:55 | BGbasket.com

Рилски спортист записа най-убедителната си победа от началото на сезона в Националната баскетболна лига. Тимът се наложи без проблеми при гостуването си на Ямбол с категоричното 120:66. Гостите започнаха да трупат разлика още от самото начало, като в нито една от частите не вкараха по-малко от 28 точки.

Рилецо имаше предимство по всички основни показатели, като най-сериозно бе при стрелбата за две точки (79% срещу 41%). Отборът от Самоков овладя 40 борби срещу 25 за домакините, имаше повече асистенции (29 срещу 19),  повече откраднати топки (17 срещу 8) и двойно по-малко грешки (12 срещу 24).

Победата бе шеста за Рилски спортист, който има и три поражения, а след седмица гостува на Спартак Плевен. Ямбол е с баланс 1-8, като му предстои домакинство на Академик Бултекс 99.

Началните минути на срещата бяха сравнително равностойни, но след това гостите взеха инициативата. Баскетболистите на Людмил Хаджисотиров почти нямаха грешка при стрелбата, най-вече в подкошието и след първата част вече имаха солидна преднина при 35:16.

В началото на втория период Рилски спортист поддържаше разлика от 15-20 точки. Тимът обаче продължи да има висока успеваемост при стрелбата и на почивката вече водеше с 64:41.

Ситуацията не се промени и след паузата. Разликата в полза на гостите не спираше да расте и преди заключителната четвърт те водеха с 92:55. До края те не намалиха оборотите и спечелиха още по-убедително.

Игор Кесар бе най-резултатен за победителите с 23 точки (9 борби). По 15 точки отбелязаха Йонас Зохоре и Зейвиър Джонсън. С 14 е Златин Георгиев, 13 вкара Брандън Браун, по 11 имат Евгени Хаджирусев и Мирослав Васов.

За Ямбол Александър Матушев вкара 16 точки. Стейвиън Алън се отчете с 13, а 11 добави Дарин Иванов.