Балкан закова кота 100 в Плевен

30-11-2019 19:40 | BGbasket.com

Балкан записа осма победа от началото на сезона в Националната баскетболна лига. Баскетболистите на Йовица Арсич се наложиха над Спартак Плевен като гост със 100:77, след като водеха почти през цялото време. В игра за гостите се завърна Крис Минков, докато за отбора на Александър Дяковски не игра Константин Коев.

Гостите имаха сериозно предимство при стрелбата (54% срещу 44%), в подкошието (39 срещу 28) и асистенциите (24 срещу 14), като направиха и по-малко грешки (12 срещу 18).

След този двубой Балкан е с баланс 8-1, а в следващия кръг гостува на Черноморец. Загубата бе седма за Спартак от девет срещи, като след седмица тимът приема Рилски спортист.

Двубоят започна доста оспорвано, като след първите седем минути игра резултатът отново бе равен. След това обаче „зелените“ направиха серия от 10:3 и след първата част водеха с 21:14 след силни изяви на Дейшон Найт и Марко Радонич.

В началото на втория период шампионите поддържаха аванс от няколко точки, който на моменти ставаше и двуцифрен. Малко преди почивката обаче те направиха серия от 12:0 и дръпнаха с 18 точки, като тройка на Николай Титков намали изоставането на неговия тим на 34:49.

Балкан започна второто полувреме със седем поредни точки. Тимът демонстрира много висока резултатност и се откъсна напред с 30, а преди заключителната четвърт водеше с 83:54.

Спартак обаче не се отказа и се вдигна на финален щурм. Решителните десет минути стартираха със серия от 16:6 за домакините, което принуди Йовица Арсич да вземе прекъсване. Баскетболистите на Александър Дяковски успяха да свалят разликата до 15 точки по-малко от три минути преди сирената. Време за пълен обрат обаче нямаше, а до края Балкан увеличи още повече аванса си.

Крис Минков бе над всички за победителите с 25 точки, като бе 9/10 при стрелбата за две. Димитър Димитров отбеляза 15 точки, с 13 е Дейшон Найт, а по 10 имат Джордан Калахан и Михайло Секулович.

За Спартак с дабъл-дабъл от 21 точки и 11 борби се отчете Димитър Маринчешки. Николай Титков наниза 18 точки, 15 добави Николай Маринов, с 11 е Герасим Николов, а 10 отбеляза Мартин Маринов.