Левски Лукойл завърши с победа във ФИБА Къп, остана на един кош от продължаване

27-11-2019 20:17 | BGbasket.com

Левски Лукойл завърши с победа - 83:61 като гост на Днипро в Украйна - участието си в груповата фаза на ФИБА Къп.

"Сините" отпадат от напреварата с актив от три победи и три загуби, като само точките в директните двубои с Минск ги лишиха от второто място и продължаване напред. Цмоки загуби от Киев в битка за първото място в група F в драма с продължение. Така само за 2 точки, Левски Лукойл не успя да се озове на позицията на белорусите.

Левски стартира страхотно двубоя с Днипро, като взе двуцифрена преднина рано. Три минути преди края на първата част на терена за "сините" се появи и Ричард Амарди, за официалния си дебют. След 10 минути българският тим водеше с 12 - 24:12, след страхотни 14 точки (4/5 от тройката) от Венци Петков.

Силно през втората част заигра и Куан Чийтъм, а разликата растеше главоломно и гонеше 30 точки в един момент.

Серия от 8-0 на Днипро скъси малко дистанцията, но в края на полувремето все още Левски водеше комфортно с 20 - 51:31.

Само Петков и Чийтъм бяха реализирали почти колкото целия отбор на домакините - общо 29 точки.

Днипро очаквано реагира след почивката и се доближи но 13 точки от "сините" в средата на третата четвърт. Левски от своя страна не се стъписа и бързо си върна преднина от 15-тина точки и ги поддържаше дълго време.

В заключителната част от двубоя отново разликата се качи на двайсетина и българският тим завърши силно, за положителна нотка в края на евроучастието си.

Йордан Минчев завърши с 19 точки, толкова имаше и Куан Чийтъм. Венци Петков завърши с 14, а Асен Великов и Ричард Амарди с по 9.

Тагове: Левски Лукойл, ФИБА Къп