Академик Бултекс 99 срази Берое с 28 точки разлика

(сн. beroebasket.com)
24-11-2019 19:19 | BGbasket.com

Академик Бултекс 99 прекъсна победната серия на Берое в Националната баскетболна лига. След шестте поредни си успеха в шампионата, баскетболистите на Любомир Минчев се препънаха в Пловдив, където отстъпиха на своя съперник с 91:63. Баскетболистите на Асен Николов поведоха с 20 точки разлика още след първата четвърт, като до края не позволиха тя да стане едноцифрена. В игра за тима се завърнаха Обрад Томич и Василие Кнежевич, докато за Берое отново не игра Александър Янев.

Домакините отбелязаха 13 тройки срещу 6 за съперника и като цяло имаха предимство в стрелбата (52% срещу 40%). Те направиха и по-малко грешки (11 срещу 17), като имат и повече асистенции (21 срещу 14).

Победата бе четвърта за пловдивския тим, който има и четири поражения. Берое е с баланс 6-2 и вече заема третото място във временното класиране.

В следващия кръг Академик Бултекс 99 гостува на Левски Лукойл, докато Берое приема Черно море Тича.

Двубоят започна с леко предимство на гостите, които поведоха с 8:5. Последва обаче впечатляваща серия от 25:2 в полза на баскетболистите на Асен Николов, които след първата част водеха с 30:10. За повече от седем минути игра Берое имаше само един кош, дело на Деян Карамфилов.

През втория период играта бе далеч по-равностойна. Академик Бултекс 99 обаче не позволи разликата да падне под 15 точки и на почивката бе напред с 46:27.

Домакините поддържаха двуцифрен аванс и след паузата, но в края на третата част Берое направи серия от 9:1 и свали разликата на 12 точки. Смит и Томич отбелязаха по един наказателен удар и преди заключителната четвърт отборът им водеше с 63:49.

Малко след началото на решителния период Академик Бултекс 99 направи серия от 8:0 след силни изяви на Томич и Бачев и отново увеличи преднината си на 20 точки. До края гостите така и не успяха да се доближат опасно близо до съперника си, който спечели още по-убедително.

Най-резултатен за победителите бе Уилям Пери с 19 точки (пет тройки). По 17 имат Васил Бачев и завърналият се в игра Обрад Томич. С 16 се отчете Шакир Смит, а 10 има Тенчо Тенчев.

За Берое Реджър Дауъл наниза 17 точки. Антъни Уокър се отчете с 16, а 13 добави Остин Прайс.