Монтана 2003 не срещна трудности срещу Шампион 2006

23-11-2019 18:37 | BGbasket.com

Пета победа в Западната група в женското първенство записа Монтана 2003, след категорична 86:49 като гост на Шампион 2006. Столичният тим остава без успех до момента през сезона.

Монтана бе без Христина Иванова и Виктория Стойчева, но нямаше проблем да се справи с противника, воден от Радостина Димитрова и Димана Макариева. Шампион нямаше реален отговор на силния тим срещу себе си, като не успя да стигне до 10 точки в първите две четвъртини.

До почивката Монтана вече си бе осигурил до голяма степен успеха след 52:17.

Ана-Мария Коляндрова си подари страхотно представяне за вчерашния си рожден ден, като само през първото полувреме вече бе само на асистенция от дабъл-дабъл.

Монтана бе убедителен и в третия период, за да подпечата победата.

Шампион спечели последната четвърт, която доиграха най-младите в състава на гостите, за да загуби с по-почетна разлика.

18точки, 12 асистенции и 6 откраднати топки записа Ана-Мария Коляндрова. Радостина Димитрова добави 15 точки, 5 откраднати топки и 2 чадъра само за 15 минути игра. Гариела Николова завърши с 12 точки.

Елена Димова вкара 15 плюс 9 борби за Шампион, Микаела Дамянова реализира 14.